Havai Fişek Gösterilerimiz

Firmamız 1998 yılında Ayyıldız havai fişek ismi altında faaliyete başlamıştır ve bir çok organizasyonlara ve gosterilerilere imzasını atmıştır. Ayyıldız havai fişek seçkin ve eğitimli ve İçişleri bakanlığından ehliyetli personeli ile müşterilerine her türlü hizmeti, bilgi ve iletişim ağının olanaklarından faydalanarak yerine getirmektedir..

Sorularınız için Ruhsat İşlemleri sayfamıza göz atabilir veya bizi 0534 294 60 60 numaradan arayabilirsiniz.

Havai Fişek

Havai fişek organizasyonları, kutlama ve organizasyonların olmazsa olmaz eğlence araçlarından bir tanesi olan havai fişeğin tarihi oldukça geçmişe dayanıyor. Havai fişek ilk olarak 2000 yıl kadar önce kötü ruhların kovulması inancıyla antik Çin’de karabarutun icadıyla birlikte keşfedilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Havai fişek dünyası, Çin’de yapılan bu keşfin ardından yayılmaya başlamış ve tüm dünya organizasyonlarında bu eğlence aracını kullanmaya başlamıştır. Eğlence dünyasının olmazsa olmaz icadı havai fişek, kullanım yerine göre sınıflandırılmaktadır.

Havai Fişek Gösterisi

Havai fişek gösterisi yapanların sıklıkla bildiği gibi bu sınıflandırma iki çeşitte olmaktadır. İlk sınıf çeşidi; patladıkları yere bağlı olarak yerde ve havada patlayanlar, ikinci sınıf çeşidi ise; itici gücü olan gökyüzü roketleri ve gökyüzüne bir kovan yardımı ile fırlatılan gösteri fişekleri havai fişek çeşitleri ikiye ayrılır. Tüm dikkatleri üzerine çeken bu eğlence aracının atılış aşaması da yine kendi içerisinde sınıflara ayrılmaktadır. Havai fişek atmak, türüne göre farklılık göstermektedir. Kullanım tipine göre bakıldığında profesyonel kullanım ve amatör kullanım olmak üzere iki grupta ele alınan havai fişeklerin kullanım alanında alınması gereken güvenlikler çok önemlidir. Çünkü unutulmamalıdır ki; bu eğlence araçları gökyüzünde ne kadar güzel görünse de gayet güçlüdür ve yanlış kullanım durumunda istenmeyen durumlara yol açabilir. Bu nedenle havai fişek organizasyonları sırasında güvenlik önleminizi mümkün olan en üst düzeyde almanız gerekmektedir.

Havai Fişek Fiyatları

Havai fişek fiyatları, hava fişeğin tipine ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Hava fişek boyutları itibariyle iki farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitler; profesyonel kullanım için üretilen havai fişekler ve amatör kullanımlar içi üretilen havai fişekler olarak ikiye ayrılmaktadır. Profesyonel kullanım havai fişekler uzman kişiler tarafından bilgisayarlı ateşleyici sistemler ile ateşlenir ve bunlar genellikle gök bombası olarak tabir edilir. Bu tabirin sebebine bakıldığında bu tip havai fişeklerin çıktıkları 150 – 200 metre arasındaki yükseklik ve minimum 7 ila 10 dakika arasında süren atış süreleri görülebilir.

Havai Fişek Çeşitleri

Amatör kullanımlar için üretilen havai fişekler ise gösteri bataryası olarak tabir edilir ve atış sayısı 16’dan başlayıp 150 atışlığa kadar çıkan kutu şeklindeki hafif patlayıcılardır. Bu tip havai fişekleri ateşlemek için seyircilerden 30 – 40 metre uzaklaşmak ve havai fişeği taş ve kum torbası gibi sert bir cisme sabirleyerek ateşlemek yeterlidir. Aamtör kullanımlar için üretilen havai fişekler, 30 ile 60 metre arasında yüksekliğe çıktıktan sonra patlamakta ve gösteri süresi atış sayısına bağlı olarak farklılıkl gösterebilmektedir. Havai fişek çeşitleri ve fiyatları, kalite ve kullanılan malzemeye göre internette ve reel marketlerde farklılıklar göstermektedir. Böylesine güçlü bir eğlence aracını güvenilir adreslerden almak oldukça önemlidir. Alacağınız adresi seçmek konusunda kararsız kaldıysanız bize bir telefon ile ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. En eğlenceli kutlamalarınızda gökyüzünüzü renklendirmek için bir telefon uzağınızdayız. Bizi aramayı unutmayın!

 

https://www.ayyildizsilah.com

Buy now