Silah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri

Silah taşımak istiyorsanız öncelikle bunun için gerekli yasal şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Silah taşımak ya da bulundurmak için uygun bir aday olup olmadığınızı araştırmalı ve daha sonra başvuru yapmalısınız. Bu süreçte silah ruhsat danışmanlık hizmetleri konusunda firmamızdan destek alabilirsiniz. Ekibimiz sizin için silah ruhsatları hakkında tüm merak ettiğiniz sorulara cevap veriyor.

Silah ruhsat kuralları, başvuru işlemleri, takip işlemleri, yenileme işlemleri, ruhsat süreleri, ruhsat kapsamı ve daha merak ettiğiniz her konuda danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sizin için firmamız danışmanlık hizmetlerini uzun yıllardır veriyor. Silah ruhsatı almak istiyorsanız danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak kısa süre içinde bir silah ruhsatına sahip olabilirsiniz.

Silah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Türkiye yasalarına göre silah almak isteyenler taşıma ve bulundurma adı altında iki farklı ruhsat alabiliyorlar. Aynı zamanda av bayisi açabilmek için de ruhsat almanız gerekiyor.

Firmamız tarafından sunulan silah ruhsat danışmanlık hizmetleri şu şekildedir;

 • Silah Taşıma Ruhsatı Danışmanlığı: 6136 sayılı kanuna göre belirli şartları taşıyan her Türk vatandaşı silah taşıma ruhsatına sahip olabilir. Firmamız bu süreçte sizlere silah taşıma ruhsatına uygunluk, ruhsat alım ve takip işlemleri, gerekli evraklar ve diğer tüm konularda destek oluyor.
 • Silah Bulundurma Ruhsatı Danışmanlığı: Ülkemizde 6136 sayılı kanun kapsamında belirlenmiş olan şartları taşıyan her Türk vatandaşı silah bulundurma ruhsatına sahip olabilir. Bu süreçte sizlere bulundurma ruhsatının kapsamı, uygun bir aday olup olmadığınız, başvuru, evrak ve takip süreci gibi tüm konularda danışmanlık hizmeti veriyor.
 • Av Bayisi Kurulu Danışmanlığı: 2521 sayılı kanun ve yönetmeliklerde belirlenen şartları taşıyan her Türk vatandaşı av bayisi ruhsatı alarak av bayisini işletebilir. Av bayisi açma sürecinde tüm merak ettiklerinizi firmamıza sorabilirsiniz.

Silah ruhsat danışmanlık hizmetlerimiz ile birlikte sizler vaktinizi boşa harcamıyorsunuz ve bizler sizin adınıza tüm süreci sorunsuz olarak yürütüyoruz. Detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Silah Ruhsat Danışmanlık Hizmetleri Neden Gereklidir?

Silah ruhsatı almak istiyorsanız danışmanlık hizmetlerimizden mutlaka yararlanmalısınız;

 • Silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alırken belirli şartları taşımanız gerekiyor. Bu konuda tüm resmi şartları firmamız size sunuyor ve uygun bir aday olup olmadığınızı görebiliyorsunuz.
 • Deneyimli danışmanlarımız silah ruhsat başvurusunda gerekli belgeler ve belgelerin alım sürecinde sizler adına süreci yürütüyor. Bu sayede belgeleri toplama konusunda zaman kaybetmiyorsunuz.
 • Silah ruhsatı başvurusunu sizin adınıza yapıyor ve dilekçe doldurma süreci de dahil her aşamada yanınızda oluyoruz. Bu sayede silah taşıma ve bulundurma ruhsatı başvurusunu kısa sürede sorunsuz yapıyorsunuz.
 • Silah ruhsat işlemlerini sizin adınıza takip ediyoruz. Bu sayede uzun süre beklemiyor ve kısa süre içinde ruhsatınıza kavuşuyorsunuz.
 • Sizlere sunduğumuz yol gösterici hizmetler sayesinde silah ruhsatı almak için vaktinizi boşa harcamıyorsunuz ve tüm süreci sizin adınıza yürütüyoruz.
 • Silah ruhsatı için uygun bir aday değilseniz gereksiz yere ücret yatırmamanız için başta sizi yönlendiriyoruz.

Silah Ruhsat Danışmanlık Ücretleri

Firmamız uzun yılların verdiği deneyim ile Türkiye’nin her yerinde yüz yüze ve online silah ruhsat danışmanlık hizmetleri veriyor. Öncelikle ülkemizde silah bulundurma ve silah taşıma ruhsat türleri var. Bunun dışında alma amacı ve girdiğiniz kapsama göre bazı süreçler farklı oluyor. Bu nedenle ihtiyacınız olan işlem belirlendikten sonra silah ruhsat danışmanlık ücretleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Firmamız her zaman en uygun fiyatlarla sizlere silah ruhsat danışmanlık hizmetleri sunuyor.  Kısa süre içinde hem para hem de vakit kaybetmeden silah ruhsatınızı alabiliyorsunuz.

Silah (Tabanca) Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah ruhsatı almak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları önemli kurallardan biridir. Silah ruhsatı alırken aynı zamanda sizden istenen belgeleri de sunmanız gerekiyor.  Silah ruhsatı ile ilgili işlerin tümü Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yürütülüyor ve silah ruhsatı çeşitlerine göre detaylar da değişiyor.

Silah ruhsatı için ikamet ettiğiniz bölgeye göre yetkili kaymakamlıklar ya da valilik üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Silah ruhsatı almak için 21 yaşın üzerinde olmanız da gerekiyor. Aynı zamanda ateşli silahlarla işlenmiş bir suçtan mahkum olduysanız silah ruhsatı alamazsınız. Silah ruhsatının türüne göre de geçerlilik süresi değişir. Sizden istenen belgelerle başvuru yaptığınızda silah ruhsatını alabilirsiniz.

Bu süreçte öncelikle gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Daha sonra silah ruhsatı almak için sağlık raporu almalı ve borcunuz olmadığına dair resmi belgeye de sahip olmalısınız. Bunun dışında silah ruhsat ücretlerini bankaya yatırmalı ve makbuzu da belgeler içinde sunmalısınız. Tüm şartları taşıyorsanız ve başvurunuz uygun bulunursa sizler de silah ruhsatını sorunsuz olarak alabilirsiniz.

Silah (Tabanca) Ruhsatı Alma Şartları Nelerdir?

 • Silah ruhsatı alabilmek için öncelikle 21 yaşını doldurmuş olmalısınız.
 • Silah ruhsatı taşıyabilecek belirli şartları taşıyan bir birey olmalısınız.
 • Belirli kamu görevlerinde bulunmanız ya da bu görevlerden emekli olmanız gerekiyor.
 • Bazı tehlikeleri barındıran (para ve kıymetli eşya) gibi alanlarla ilgili meslekleri icra etmelisiniz.
 • Sürü ve arazi sahibi olmalısınız.
 • Silah taşımaya ve bulundurmaya engel bir sağlık sorununuz olmamalıdır. (Kamu hastanelerinden raporla teyit edilmeli.)
 • Silah taşımak için devlete belirli bir ödenmemiş vergi borcunuz olmamalıdır. Bunu alacağınız bir resmi belge ile kanıtlamalısınız. (Vergi dairelerinden alınan borcunuz olmadığına dair bir belge olacak.)
 • Silah ruhsat harç ücretlerini yatırmalı ve makbuzu da belgeler arasında sunmalısınız.

Bunun dışında silah ruhsatı alma şartları özelde değişiklik gösterebilir. Meslek ve diğer şartlar konusunda hemen bizi arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Silah (Tabanca) Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah taşıma ruhsatı alabilmek için yukarıdaki şartların tamamını taşıyor olmanız gerekiyor. Bunun dışında taşıma ruhsatları için uygun bulunmanız da gerekiyor. Taşıma ruhsatı alırken de Valiliklere bu konuda başvuru dilekçesi ile başvuru sürecini başlatmalısınız. Sizden istenen belgeleri sunduktan sonra silah ruhsatına sahip olabilirsiniz. Taşıma ruhsatı ile izin verilen yerlerde silahınızı yanınızda taşıyabilir ve belgenizi gösterdiğinizde sorun yaşamadan silahınızı yanınızda bulundurabilirsiniz.

Silah (Tabanca) Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah bulundurma ruhsatı almak istiyorsanız yine Valilikler üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Bu ruhsat türü ile ilgili belirteceğimiz önemli hususlardan biri sadece size izin verilen mekanlarda silahınızın yanınızda olabileceğidir. Bu mekanlar dışında silahınızı yanınızda taşımayacağınızı ve taşırsanız belirli cezai işlemleri olacağını belirtelim. Silah bulundurma ruhsatı konusunda detaylı bilgi almak için hemen bizi arayın ve merak ettiklerinize cevap verelim.

Silah (Tabanca) Ruhsatı Danışmanlığı

Firmamız uzun yıllardan bu yana silah, yivli tüfek ve çok daha fazlası için taşıma ve bulundurma ruhsatı konusunda sizlere danışmanlık hizmeti veriyor. Silah ruhsatı danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanırsanız bu süreç sizin için çok daha basit ve sorunsuz olur. Sizin için bu süreci ekibimiz sorunsuz olarak yürütür ve size sadece ruhsatı almak kalır.

Gerekli belgelerden başvuru yapmaya, başvuru sürecini takipten ruhsat yenilemeye kadar her türlü konuda deneyimli danışanlarımız sizlere destek oluyor. Bu süreçte deneyimli ekibimiz işlerinizi kolaylaştırıyor ve kendi başınıza yapacağınızdan çok daha kısa sürede silah ruhsatınıza Türkiye’nin her yerinde verdiğiniz danışmanlık hizmeti ile kavuşuyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular ( S.S.S)

Silah Taşıma Ruhsatı Kimler Alabilir 2022?

Tehlikeli bir iş kolunda çalışan kişiler silah taşıma ruhsatı alma hakkına sahiptir. Ticaret yapanlar, polis ve zabıta gibi meslek kolları, hayati tehlikesi olduğunu kanıtlayabilen kişiler ruhsat için işlem başlatabilirler.

Silah Ruhsatı Almak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Silah ruhsatı almak için yaş kuralı çok önemlidir. 21 yaşını doldurmuş olan her birey bulundurma ruhsatı alabilir. Ancak silah taşıma ruhsatı için yaşla birlikte belirli şartlar da gerekir.

Silah Taşıma Ruhsatı Kimlik Yerine Geçer Mi?

Kimlik belgesi üzerinde silah kaydına yönelik bir bölüm yoksa silahlar için harçsız silah taşıma ruhsatı düzenlenmektedir.  Üstünde silah kaydı yapılabilen kimlik belgelerinin silah taşıma ruhsatı yerine geçebildiğini belirtelim.

Buy now