Silah Ruhsatı Almak
31 Mart 2021
Silah Ruhsat İşlemleri
14 Haziran 2021

Tüfek Ruhsat Danışmanlığı

Tüfek Ruhsatı Almak

Av tüfekleri avcılık gibi sporlarda önemli bir tutmakta olup günümüzde birçok insanın hobisi ve iş kolu haline gelmiştir. Özellikle Orman avcılığı için büyük önem taşıyan av tüfekleri kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bir tüfek satın almak isteyen kişilerin öncelikle bir tüfek satın alması, ardından da bir tüfek ruhsatı alması gerekmektedir. Tüfek satın alım işlemlerine önem veren ve müşterilerinin bütün ihtiyaçlarına cevap vermeye kapasitesine sahip Ay Yıldız Silah Ekipmanları, tecrübeli çalışanları ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile bir av tüfeği satın almak isteyen müşterilerinin ruhsat işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Ayyıldız Silah Ekipmanları olarak; tüfek almayı düşünen tüm müşterilerimize tüfek ruhsatı danışmanlığı hizmeti veriyor, Tüfek ruhsat işlemleri hakkında gereken tüm belge ve işlemleri en kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

Tüfek Ruhsat Danışmanlığı

Tüfek Ruhsatı Almak İçin Gerekenler

Silah ruhsatları (tabanca ve yivli av tüfeği) 1953 tarihli 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulamasına yönelik olarak çıkarılan 1991 tarih ve 91/1779 karar sayılı Ateşli Silah Yönetmeliğine göre verilmektedir. Buna göre 21 yaşını doldurmuş ve almayı engelleyecek bir durum bulunmayan herkes alabilmektedir. Tüfek ruhsatı almak için gerekenler:

Kaymakamlık makamına verilecek dilekçe,
 4 adet renkli vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır),
 Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
 Tam kapaklı telli dosya,
 Teskere yenileme ise eski ruhsatın fotokopisi,
Savcılıktan arşivli sabıka kaydı,
 Devlet Hastanesinden ve Sağlık ocaklarından alınacak sağlık raporu.

Yivsiz av tüfeği alımlarında Ay Yıldız Silah Ekipmanları ile çalışmak, silah alımı esnasında veya ruhsat çıkarılırken oluşabilecek sıkıntıların yaşanmasını engellemekte ve rahat bir alışveriş yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Tüfek ruhsat işlemleri, birçok detayı içinde barındıran ve titizlikle yürütülmesi gereken çok uzun bir süreçtir. Ay Yıldız Silah Ekipmanları olarak av tüfeği alım satım işlemlerinizde bu detaylarla boğuşmamanız için yanınızdayız.

Tüfek Ruhsatı Alınırken Sıkça Sorulan Sorular

Ay Yıldız Silah olarak, tüfek veya av tüfeği almak isteyen kişilerin en çok sorduğu soruları cevaplıyoruz.

Yivsiz av tüfeği almak için nereye müracaat etmeliyim?

İkamet ettiğiniz konuma göre Polis bölgesi ise bağlı olduğunuz İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Jandarma bölgesi ise bağlı olduğunuz İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat etmelisiniz.

Geçen yıl tüfek ruhsatı için başvuruda bulunmuştum. İşlemlerim yarıda kaldı. Geldiğimde işlemlerim kaldığı yerden başlar mı?

Tüfek ruhsatı için hazırladığınız evrakların geçerlilik süresi 6 aydır. Herhangi bir nedenle dosyanız bir yıl içinde onaylanmaz ise bu evrakları yeniden hazırlayıp ibraz etmeniz gereklidir.

Tüfeğim arızalandı ve tamir ettirmem gerekiyor Silahımla atış yapmak istiyorum. Bunun için ayrıca bir izne ihtiyaç var mı?

Tüfeğiniz Bulundurma ruhsatlı ise öncelikle ruhsatı aldığınız birime dilekçe ile müracaat edip yol belgesi alınmalıdır. Bu yol belgesi ile silahınızı tamir ettireceğiniz ya da atış yapacağınız yere götürebilirsiniz.

Tüfek ruhsatımın süresi geçen yılın bitti. Bu yıl yeniletirsem yenilettiğim tarihten itibaren mi geçerli olur?

Silah taşıma ve bulundurma ruhsatlarında süre Valilik onay tarihinden itibaren başlar. 5 yıl sonra aynı tarihte sona erer. Yeni ruhsatın geçerlilik süresi önceki ruhsata ait sürenin bittiği tarihten itibaren işlemeye başlar.

Av Tüfeği Ruhsatı Alırken Neden Ay Yıldız Silah Tercih Etmeliyim?

Tüfek ruhsatı alacak kişilerin en merak ettikleri ve danıştıkları soru ‘’Neden bir silah av malzemeleri firmasından yardım almalıyım?’’ sorusudur. Ay Yıldız Silah olarak bu sorularınıza cevap veriyoruz.

Av Tüfeği alımında Ay Yıldız Silahla çalışmak, yivli veya yivsiz tüfek satın alımı esnasında oluşabilecek problemlerin yaşanmasını gidermekte ve etkili bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır.

Bir silah firmasını en iyi gerçekleştirdiği işlerden tanıyabilirsiniz. Ay Yıldız Silah olarak yüksek kalite, ucuz fiyat ve iş ahlakımızdan hiçbir ödün vermeden silah, av malzemeleri ve havai fişek alım satımı gerçekleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Buy now