2021 Silah Ruhsat Ücreti
3 Aralık 2020
Tüfek Ruhsatı Almak
31 Mart 2021

Ruhsatlı silah almak

Silah Ruhsatı Almak

Silah bulundurma, Avcılık gibi spor ve hobiler günümüzde birçok insanın uğraşısı haline gelmiştir. Bu hobileri gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikle bir tüfek veya tabancaya sahip olması gerekmektedir. Bir tüfek ve tabancaya sahip olmanın yolu da silah ruhsatı almaktan geçmektedir.

Bütün satın alma işlemlerini ayrı ayrı değerlendirip müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılama kapasitesine sahip Ay Yıldız Silah Ekipmanları, profesyonel ekibi ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile silah almak isteyen bütün müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahiptir.

Ayyıldız Silah Ekipmanları olarak; silah almak isteyen tüm müşterilerimize silah ruhsatı danışmanlığı hizmeti veriyor, Silah ruhsat işlemleri hakkında gerekli tüm işleri en kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

Silah Ruhsatı Alırken Gerekli Belgeler

Silah almaya engeli bulunmayan, 21 yaşını geçmiş her birey silah bulundurma ruhsatı alabilmektedir. Silah ruhsatı sayesinde belirli yerlerde veya kendilerine ait olan iş yerlerinde silah bulundurabilmektedir. Silah bulundurma ruhsatı almak için ilk şart kişinin 21 yaşını doldurmuş olması ilk şarttır. 21 yaşını doldurmamış kimseler silah taşıma ruhsatı alamazlar.

Bunun dışında Silah ruhsatı almak için gerekli belgeleri sıralamak gerekirse:

Dilekçe

Son bir yıl içinde çekilmiş 4 adet fotoğraf

Silah ruhsatı istek formu

Silah ruhsatı alınmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu

İşyerinde bulundurma ruhsatı talep edenlerden ayrıca

İşyeri açma ve çalışma ruhsatı (İşyeri açma ve çalışma ruhsatına tabi olunmaması halinde buna ilişkin belge ve işletme/faaliyet izin belgesi) fotokopisi

Mükellefiyeti gösterir vergi dairesi yazısı.

İşyeri ortaklık veya şirkete ait ise yönetimin buna ilişkin kararı ve muvafakat yazısı.

Hizmet kalitesinden ödün vermeyen Ay Yıldız Silah bütün kanun ve güvenlik kurallarına önem gösteren anlayış ile, insan sağlığını ön planda tutarak; keyifli bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.

Pazarın yıllardır değişmeyen lideri olan Ay Yıldız Silah; silah ve av tüfeklerinde en kaliteli silahları müşterileri ile buluşturmaktadır. Ticari ilişkilerimizde karşılıklı yarar ve müşteri memnuniyeti sağlamak, firmamızın temel prensiplerimizdir. Küresel etik ve ahlaki değerlere önem vererek firmamızı geliştiriyoruz.

Silah Ruhsatı Alınırken Sıkça Sorulan Sorular

Ay Yıldız Silah olarak, silah almak isteyen kişilerin en çok sorduğu soruları cevaplıyoruz.

Yeni bir silah almak için ne yapmam gerekiyor. Birden fazla Silah alabilir miyim? Bir yılda en çok kaç silah alabilirim?

Yeni bir silah alabilmek için web sitemizi inceleyip alacağınız silah türü ve ikamet adresinize göre müracaat edeceğiniz birimi belirleyip web sayfamızda belirtilen belgeleri hazırlayarak ilgili birime müracaat edebilirsiniz. Alacağınız silah sayısında Kanunen herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Bir harçla birden fazla silah bulundurma ya da taşıma ruhsatı alabilir miyim? İthal silahlarla yerli silahların harçları arasında fark var mı?

Her silah için ayrı harç bedeli alındığından, bir silah için ödenen harç bedeli diğer silahlar için geçerli değildir. Taşıma ve bulundurma ruhsatlı silahlardan alınacak harç bedeli her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenir. Bu nedenle yerli ve yabancı silahlardan alınan harç bedellerinde herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Yeni bir silah aldığımızda silahımıza kaç gün içerisinde ruhsat almak zorundayız?

Fatura tarihinden itibaren 60 gün içinde silah ruhsatı almak zorundasınız.

Silah ruhsatımın süresi geçen yılın bitti. Bu yıl yeniletirsem yenilettiğim tarihten itibaren mi geçerli olur?

Silah taşıma ve bulundurma ruhsatlarında süre Valilik onay tarihinden itibaren başlar. 5 yıl sonra aynı tarihte sona erer. Yeni ruhsatın geçerlilik süresi önceki ruhsata ait sürenin bittiği tarihten itibaren işlemeye başlar.

Silah taşıma ruhsatımın süresi bitti. Henüz yeniletmedim. Bu süre içerisinde silahımı taşıyabilir miyim?

Ruhsatınızın arka kısmında taşıma izninizin sürenin bittiği tarih yazmaktadır. Bu tarihten itibaren silahınızı taşımanız halinde 6136 Sayılı Kanun’a muhalefet (ruhsatsız silah taşımak) suçunu işlemiş olursunuz. Bu silahınızı ikamet adresinizde bulundurmalısınız.

Silah Alırken Neden Ay Yıldız Silahı Tercih Etmeliyim?

Tabanca veya av tüfeği ruhsatı alacak kişilerin en sık sorduğu sorulardan biri ‘’Neden bir silah av malzemeleri firmasından yardım almalıyım?’’ sorusudur. Ay Yıldız Silah olarak bu sorularınıza yanıt veriyoruz.

Silah alımında Ay Yıldız Silahı tercih etmek, tabanca veya av tüfeği satın alımı esnasında oluşabilecek problemlerin yaşanmasını gidermekte ve etkili bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır.

Bir firmayı en iyi yaptığı işlerden tanıyabilirsiniz. Ay Yıldız Silah olarak kaliteden ve iş disiplinimizden ödün vermeden silah, av malzemeleri ve havai fişek alım satımı hizmeti vermektedir.

Silah Ruhsat Danışmanlığı Hizmetimizden Faydalanmak İçin Tıklayın.
Bizi Arayın : 0534 294 60 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Buy now